Hanna Przybylska
Przewodnik po ubezpieczeniach
Blog

Ubezpieczenia to także szansa na pracę

Ubezpieczenia jako branża skutecznie opierają się kryzysowi. W ostatnich dniach pojawiły się informacje wielu towarzystw ubezpieczeniowych o dodatnich wynikach za 3 kwartały.

Osoby poszukujące dla siebie drogi rozwoju do stabilności zawodowej zachęcam do zainteresowania się możliwościami zatrudnienia, jakie oferują nie tylko towarzystwa ubezpieczeniowe, ale także agenci ubezpieczeniowi.

Warunkiem koniecznym dla kandydatów do pracy w ubezpieczeniach jest co najmniej średnie wykształcenie. Preferowane są osoby komunikatywne, posiadające kontakty, a także zdolność rzeczowego argumentowania, lubiące ambitne wyzwania i konsekwentne w działaniach. Umiejętność podtrzymywania najlepszych relacji z klientami jest warunkiem niezbędnym dla osiągnięcia  z czasem stabilności finansowej.

W towarzystwach ubezpieczeniach można ubiegać się o pracę etatową /oferty pracy aktualizowane są na stronach ubezpieczycieli/ lub współpracę agencyjną jako podmiot gospodarczy.
W agencjach ubezpieczeniowych możliwe jest uzyskanie umowy o pracę lub umowy zlecenia, jako osoba wykonująca czynności agencyjne.

Formalności szkolenia dla osób wkraczających do branży nie są zbyt trudne, ani uciążliwe. Nadal jeszcze wymagane są szkolenia i egzamin , ale towarzystwa ubezpieczeniowe spełniają tutaj swoją rolę i sprzyjają kandydatom w dopełnieniu formalności.

Praca w ubezpieczeniach jest szansą na całkiem przyzwoite dochody, tym bardziej że obecnie dominuje tendencja do oferowania klientom indywidualnym i gospodarczym kompleksowo wszystkich rodzajów ubezpieczeń: majątkowych, na życie, zdrowotnych.

***

OBLICZ swoje ubezpieczenie OC w SKOK

 


Porównaj najlepsze lokaty
Ranking lokat

Porównaj najlepsze konta oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz