Hanna Przybylska
Przewodnik po ubezpieczeniach
Blog

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC

Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży w formie kolonii oraz obozów, jest związany z powierzeniem niepełnoletnich opiece osób pełniących obowiązki wychowawców.Odpowiedzialność karna wynika bezpośrednio z art. 160 KK i jest rozpatrywana w kategorii winy nie tylko umyślnej, ale również nieumyślnej.
Odpowiedzialność kolonijnych wychowawców

Otóż oprócz zagrożenia karami Kodeksu Karnego, w tym pozbawienia wolności od 6 m-cy do 8 lat oraz dożywotniego pozbawienia prawa jazdy, sprawca obciążany jest wszelkimi roszczeniami poszkodowanych o naprawienie szkód majątkowych (np. zniszczeń w pojazdach) oraz zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby, a nawet o dożywotnią rentę wyrównawczą za trwały uszczerbek zdrowia.
Odpowiedzialność za wypadki drogowe w stanie nietrzeźwości

2 Responses to Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej OC

  1. ketony says:

    Podziwiam styl, w jakim tekst zostal napisany, bo rzadko zdarza sie, by trafic na cos takiego na internetowym blogu. Poza tym, wpis zawiera wielu waznych informacji, wiec to nie tylko przyjemne w lekturze „lanie wody”, ale cos zdecydowanie bardziej wartosciowego. Dzieki!

  2. EDUona says:

    Dobrze byłoby, aby wychowawcy i opiekunowie mieli pełna świadomość prawa które ich obowiązuje oraz konsekwencji jakie im grożą, jeśli nie dopełnią swoich obowiązków

Dodaj komentarz