Hanna Przybylska
Przewodnik po ubezpieczeniach
Blog

Polisa od płacenia mandatów jest nielegalna

Niechęć do płacenia mandatów jest wręcz odruchowa, dlatego anonse i zachęty firmy ADESO, oferującej w internecie zakupu od stycznia br. pakietu ochronnego właśnie od płacenia mandatów, miały potencjalnie zainteresować dużą grupę kierowców. W końcu wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie ( 35-70 zł) mógłby być całkiem uzasadniony, jeśli upoważniałby do zwrotu 100-200 zł za każdy otrzymany mandat. Osoby, które mając ciężką nogę i niewystarczający respekt do przepisów ruchu drogowego już zacierały ręce w zamiarze zawarcia takiego szczególnego zabezpieczenia, ale o dziwo, sceptycyzm, co do etyki i w pewnym sensie racjonalności tego nowatorskiego rozwiązania powstrzymał wszystkich od zakupu w pierwszym miesiącu od uruchomienia sprzedaży poprzez stronę internetową.

Szum medialny, jaki powstał w związku z tą ideą spowodował, że Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyjrzała się bliżej ofercie i firmie w kontekście spełnienia przepisów wynikających z pakietu ustaw o ubezpieczeniach. Stwierdzono, że ten rodzaj działalności jest faktycznie działalnością ubezpieczeniową, a na taką ADESO nie ma stosownego zezwolenia.
Jak podaje serwis wyborcza.biz KNF złożył w Warszawskiej prokuraturze w ubiegłym tygodniu zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa z art. 225 ustawy o działalności ubezpieczeniowej, a firma ADESO została sprzedana na listę ostrzeżeń publicznych.

O dalszym rozwoju sprawy i pomysłu ADESO będziemy jeszcze informować.


Porównaj najlepsze lokaty
Ranking lokat

Porównaj najlepsze konta oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.