Hanna Przybylska
Przewodnik po ubezpieczeniach
Blog

KUPUJĄC POLISĘ TURYSTYCZNĄ LEPIEJ NIE ZAPOMNIEĆ O CHOROBACH PRZEWLEKŁYCH

Wraz z nadejściem zimowej aury rozpoczęty został sezon zimowych urlopów, które dla coraz większej u osób są synonimem narciarskiego, białego szaleństwa.

Przypominamy, aby dla własnego dobra i spokoju wykupić na wyjazd ubezpieczenie turystyczne. Pozwoli ono uniknąć podczas wyjazdu zagranicznego, dodatkowych i poważnych kwotowo kosztów, mogących pojawić się, jako następstwo nieszczęśliwego wypadku, albo choroby.

Warto przy tej okazji przypomnieć i podkreślić, że nagłe zachorowania wchodzą w podstawowy zakres ochrony, ale każdy, kto choruje na choroby przewlekłe, wymagające przyjmowania leków lub cyklicznego kontrolowania stanu zdrowia w placówkach medycznych nie powinien zapomnieć o zgłoszeniu tego w momencie wypełniania wniosku o ubezpieczenie.
Praktycznie dotyczy to wszystkich osób, których nie oszczędziły choroby cywilizacyjne takie jak: nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca,cukrzyca,choroby przewodu pokarmowego itd.
Jeśli będąc za granicą konieczna okaże się wizyta lekarska lub leczenie z tego właśnie powodu, to w przypadku niezgłoszenia tego faktu większość ubezpieczycieli odmówi pokrycia lub refundacji kosztów leczenia.
Z uwagi na bardzo wysokie koszty specjalistycznych świadczeń medycznych obowiązujących w krajach UE konsekwencje nierzetelnego lub niefrasobliwego wypełnienia wniosku o ubezpieczenie mogą wręcz grozić katastrofą finansową.

Warto, więc zapłacić nieco więcej za polisę turystyczną, aby w pełni cieszyć się szusowaniem w otoczeniu urokliwych, górskich pejzaży, zamiast nerwowo przeżywać obawy przed nawrotem lub nasileniem objawów mniej lub bardziej uciążliwych przypadłości chorobowych.

W celu sprawdzenia cen polis turystycznych proponujemy skorzystanie z naszej porównywarki ubezpieczeń.


Porównaj najlepsze lokaty
Ranking lokat

Porównaj najlepsze konta oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz